قابلیت جدید ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام به تازگی در اختیار برخی از کاربران اینستاگرام قرار گرفته است. با استفاده از این ویژگی جدید، کاربران اینستاگرام می توانند در محیط دایرکت به مخاطبان مسنجر فیسبوک خود نیز پیام دهند و با آنها چت کنند.

همانطور که می دانید، مارک زاکربرگ، مدیر فیسبوک، در ژانویه سال ۲۰۱۹ بیان کرد که تصمیم دارد تمام پلتفرم‌ های پیام‌ رسان این شرکت (فیسبوک) از جمله مسنجر، واتساپ و اینستاگرام را با یکدیگر ادغام کند. بنابراین باید گفت که این شرکت در حال حاضر گام بزرگی را در مسیر رسیدن به این هدف برداشته است. اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی را منتشر کرده است که در آن پیام‌ های دایرکت اینستاگرام با مسنجر فیسبوک با یکدیگر ادغام شده اند. با استفاده از این قابلیت جدید، کاربران این امکان را دارند تا برای مخاطبان خود از طریق اینستاگرام در مسنجر فیسبوک پیام بفرستند و یا بالعکس پیام های دیگران را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که این قابلیت جدید که به تازگی در دسترس برخی از کاربران قرار گرفته، به هیچ عنوان اجباری نیست و افراد می توانند در صورت تمایل و به صورت کاملا اختیاری از آن استفاده کنند و در صورتی که این قابلیت را نخواهند، می توانند همچنان به صورت جداگانه از مسنجر و دایرکت اینستاگرام خود استفاده کنند.

📌 تا کنون هیچ اطلاعاتی در رابطه با فعال بودن این آپدیت در ایران منتشر نشده است.

هر زمان که این قابلیت در ایران فعال شود می توانید با به روز رسانی کردن آن، از ویژگی ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام با یکدیگر بهره مند شوید. این قابلیت باعث می شود تا محیط پیام‌ رسان اینستاگرام بسیار مشابه فضای اپلیکیشن پیام‌ رسان مسنجر فیسبوک شود.

بنابراین کاربران اینستاگرام این امکان را خواهند داشت تا در این پیام رسان بتوانند از ویژگی فوروارد کردن پیام ها و شخصی‌ سازی رشته‌ های چت با رنگ‌ های گوناگون بهره جویند. در کنار موارد گفته شده، ویژگی‌ های جدید دیگری هم در دسترس کاربران پلتفرم اینستاگرام قرار گرفته است از جمله استیکر های سلفی و ویژگی Vanish Mode که با استفاده از آن کاربران می توانند زمانی را معین کنند تا پیام‌ ها پس از آن بازه ی زمانی تعیین شده حذف (ناپدید) شوند. بر اساس گفته ی فیسبوک قرار است که این ویژگی‌ ها در ابتدا به اینستاگرام و سپس به مسنجر فیسبوک اضافه شوند.

از جمله یکی از کاربرد های مفید ادغام دو مسنجر فیسبوک و اینستاگرام این است که کاربران می توانند تنها و از طریق دانلود و استفاده از یک پلتفرم، با مخاطبان خود در پلتفرم دیگر نیز در ارتباط باشند و به یکدیگر پیام‌ دهند.

بر اساس ادعایی که پیش تر، مدیر و موسس فیسبوک (مارک زاکربرگ) داشت، یکی از مزایای اصلی ادغام پلتفرم‌ های پیام‌ رسان فیسبوک با یکدیگر، رمزگذاری پیام‌ ها می باشد. با اینکه تاکنون فیسبوک اشاره ای به رمزگذاری پیام‌ ها در این به‌ روز رسانی نداشته است اما می خواهد در آینده ای نه چندان دور این ویژگی را به اینستاگرام اضافه کند. در حال حاضر تنها پلتفرم های واتس اپ و مسنجر از ویژگی رمزگذاری پیام‌ ها پشتیبانی می‌ کنند. در مجموع باید گفت که افزایش ویژگی های امنیتی در شبکه های اجتماعی گوناگون مانع از هک شدن کاربران در تلگرام، هک اینستاگرام کاربران و هک شدن افراد در برنامه واتس اپ و سایر پلتفرم های محبوب این چنینی خواهد شد.

اینچنین به نظر می رسد که قابلیت جدید ادغام مسنجر فیسبوک و اینستاگرام طی چند ماه آینده در دسترس تمامی کاربران در سراسر جهان قرار بگیرد.

به محض فعال شدن این قابلیت در ایران و در دست داشتن جزئیات بیشتر از این قابلیت، آموزش استفاده از آن را به طور کامل در پستی دیگر قرار خواهیم داد. خرسندیم نظرات خود را در رابطه با این قابلیت جدید و کاربردی با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

نوشته مسنجر فیسبوک و اینستاگرام ادغام شد اولین بار در وبلاگ سامانه مراقبت از خانواده. پدیدار شد.