شرکت اپل پس از کنفرانس ماه سپتامبر، در رویداد اکتبر خود به نام Hi Speed، به رونمایی از گوشی آیفون ۱۲ و اسپیکر هوم پاد مینی پرداخت. در واقع باید بگوییم که زمان مورد علاقه بسیاری از کاربران و علاقه مندان محصولات اپل فرا رسیده است. در ادامه قصد داریم به جزئیات بیشتر این مراسم و محصولات ارائه شده در آن بپردازیم.

رونمایی اپل از آیفون ۱۲ و هوم پاد مینی در رویداد Hi Speed

همانطور که می دانید قرار بود اپل پیشتر و در رویداد پیشین خود که در ماه سپتامبر برگزار شد از آیفون ۱۲ که جدیدترین پرچمدار اپل می باشد رونمایی کند. اما متاسافانه این اتفاق در کنفرانس سپتامبر اپل نیفتاد و سرانجام اپل، آیفون ۱۲ را به همراه اسپیکر هوم پاد مینی در رویداد ماه اکتبر ۲۰۲۰ رونمایی کرد. رویداد Hi Speed اپل در ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۲ مهر ۱۳۹۹) برگزار شد و شرکت اپل در این کنفرانس به معرفی و رونمایی از محصولات مورد انتظار خود پرداخت.

آیفون ۱۲

در واقع پرچمدار اپل یعنی همان آیفون ۱۲ در چهار مدل مختلف به صورت رسمی رونمایی شد که عبارتند از:

  • آیفون ۱۲ مینی
  • آیفون ۱۲
  • آیفون ۱۲ پرو
  • آیفون ۱۲ پرومکس

تفاوت های اندکی در طراحی ظاهری آیفون ۱۲ به نسبت سایر نمونه‌های پیشین آن مشاهده می شود. یک مورد قابل توجه که در این سری از آیفون‌ ها وجود دارد این است که نمایشگر آنها OLED می باشد. از آنجایی که صفحات نمایشگر سری های قبلی آیفون‌ از نوع LCD بوده‌ اند، این اتفاق می تواند پیشرفت بزرگی برای آیفون محسوب شود. اکنون قرار است از ماه نوامبر، این چهار مدل آیفون با قیمت‌ های پایه ۶۹۹$ (آیفون ۱۲ مینی)، ۷۹۹$ (آیفون ۱۲)، ۹۹۹$ (آیفون ۱۲ پرو)، ۱۰۹۹$ (آیفون ۱۲ پرومکس) در بازار عرضه شوند.

هوم پاد مینی

شرکت اپل نسل جدیدی از بلندگوها را تولید کرده است که به آنها هوم پاد مینی گفته می شود و در رویداد اکتبر خود در روز سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹ از آن رونمایی کرد. این بلندگوی هوشمند دارای طراحی ظاهری متفاوت و قیمتی مناسب می باشد که در مقایسه با نسل‌ های قبل تر خود عملکردی بسیار بهتر و موفق‌ تر خواهد داشت. این محصول دارای ابعاد و اندازه ای است که می توان از آن در هر جایی استفاده کرد و به راحتی قابل حمل می باشد. بدنه ی این محصول از جنس پارچه است و قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده است حدود ۹۹ دلار می باشد.

در حقیقت قیمتی که قبلا برای هوم پاد مینی اپل در نظر گرفته شده بود ۳۴۹ دلار بود که این شرکت پس از مدتی و در اطلاعیه‌ ای اعلام کرد که قرار است قیمت این اسپیکر هوشمند به ۲۹۹ دلار کاهش یابد و با این قیمت به بازار عرضه شود. اما در رویداد اکتبر اپل که روز سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹ برگزار شد، مسئولان اپل باری دیگر قیمت این محصول را به طرز چشمگیری کاهش دادند و آن را به ۹۹ دلار رساندند.

از جمله ویژگی های جالب توجه این اسپیکر هوم پاد مینی می توان به قابلیت سینک شدن آن با دیگر هوم پاد مینی‌ های اطرافش اشاره کرد. به این معنی که اگر چندین هوم پاد مینی در اختیار داشته باشید این امکان را دارید تا با سینک کردن آنان با هم، آهنگ مورد نظر خود را با صدای بسیار بلندتر و به صورت همزمان از تمام این اسپیکرها، پخش کنید. یکی دیگر از موارد قابل توجه این محصول این است که دستیار سیری (Siri) در هوم پاد مینی وجود دارد. بنابراین شما می توانید از طریق سیری درخواست کنید تا آهنگ مورد علاقه‌ شما در اسپیکر پخش شود. اپل در هوم پاد مینی از تراشه S5 استفاده کرده است که این موضوع باعث شده است تا سیری بتواند عملکرد بسیار خوبی روی این محصول داشته باشد و همچنین به بالا رفتن کیفیت صداها نیز کمک کرده است.

نوشته رویداد اکتبر ۲۰۲۰ اپل | رونمایی از آیفون ۱۲ و هوم پاد مینی اولین بار در وبلاگ سامانه مراقبت از خانواده. پدیدار شد.