اینستاگرام به مناسبت دهمین سالگرد تولد این شبکه اجتماعی، قابلیت های جدیدی همچون جست‌ و جوی سازمان‌ یافته‌ ی استوری‌ های قدیمی و ویژگی های بیشتری برای مبارزه با آزار و اذیت آنلاین به این پلتفرم اضافه کرد.

برای اینکه جستجوی استوری‌ های قدیمی پست‌ شده در سه سال اخیر راحت تر صورت بگیرد و رفتار های آزار دهنده آنلاین کاهش پیدا کند، قابلیت‌ های جدیدی به اینستاگرام در دهمین سالروز تولید این پلتفرم اضافه شده است. اکنون نمایش تقویمی ماهانه به آرشیو استوری‌ ها اضافه شده است که در آن روزهای ارسال هر استوری به همراه‌ نقشه‌ ای برای موقعیت مکانی نشان داده می شود. به علاوه، قابلیت‌ های مبارزه با آزار آنلاین نیز به این پلتفرم اضافه شده است که باعث می شود تا کامنت های آزار دهنده به‌ طور خودکار مخفی شوند. لازم به ذکر است اینستاگرام در درجه‌ ی اول به منع کردن کاربران از ارسال چنین کامنت‌ هایی می پردازد.

همانطور که می دانید استوری‌ ها بعد از ۲۴ ساعت ناپدید خواهند شد و این موضوع باعث شده است تا بسیاری از کاربران مشتاق دسترسی به آرشیو سال‌ های گذشته‌ ی استوری‌ ها باشند. در واقع، آرشیو استوری از سال ۲۰۱۷ فعال شده است ولی در حال حاضر کاربران می توانند به صورتی بهبود یافته و با تقویم و نقشه‌ ی جدید آن‌ ها را جست‌ و جو کنند.

قسمت آرشیو یک بخش خصوصی می باشد که تنها دارنده‌ ی حساب کاربری می تواند آن را در اختیار داشته باشد اما به آن گزینه‌‌‌ ای اضافه شده است که کاربر می تواند استوری های گذشته ی خود را به صورت مجدد برای عموم روی پروفایل یا در استوری به اشتراک‌ بگذارد. برای دسترسی به قابلیت جدید Stories Map و تقویم ماهانه باید در قسمت منو Archiveبه بخش Settings بروید.

قابلیت دیگری که اینستاگرام به این پلتفرم اضافه کرده است، جلوگیری از آزار آنلاین می باشد که این ویژگی باعث می شود تا کامنت‌ های مشابه با کامنت‌ های گزارش‌ شده را به‌ طور خودکار مخفی کند. لازم به ذکر است که این کامنت ها مخفی می شوند، به این معنی که حذف نمی‌ شوند و می توان آنها را با گزینه‌ ی View Hidden Comments مشاهده کنید. به علاوه، اینستاگرام به افرادی که کامنت‌ های آزار دهنده ای را به طور مرتب پست می‌ کنند، هشدار می‌ دهد و پیش از ارسال کامنت از آن ها می خواهد تا از محتوای آن مطمئن شوند.

در کنار موارد گفته شده، اینستاگرام برای نمایش آیکون‌ های قدیمی‌ تر از این اپلیکیشن، گزینه‌ ای را در دسترس کاربران اندروید و iOS قرار داده که این ویژگی نیز به‌ عنوان بخشی از جشن سالگردش ایجاد شده است. شما می توانید برای دسترسی به این قابلیت، به بخش Settingsبروید و انگشت خود را به پایین‌ بکشید.

در مجموع باید گفت که تمامی شبکه های اجتماعی هر از گاهی آپدیت های جدید و قابلیت های جدید را ارائه می دهند تا علاوه بر اینکه تجربه ی کاربری را آسان تر کنند، به افزایش امنیت پلتفرم خود نیز کمک کنند. این آپدیت ها، با از بین بردن باگ ها و شکاف های امنیتی باعث می شوند تا جلوی هک شدن کاربران در پلتفرم تلگرام و هک شدن افراد در اپلیکیشن اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی این چنینی را بگیرند و تا حد زیادی این مشکلات امنیتی را کم کنند.

نوشته جست‌ و جوی استوری و مبارزه با آزار های آنلاین | قابلیت‌ های جدید اینستاگرام اولین بار در وبلاگ سامانه مراقبت از خانواده. پدیدار شد.